DZIEŃ UŚMIECHU
DZIEŃ UŚMIECHU „Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”
Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.
Nasze kochane przedszkolaki w tym dniu dowiedziały się ciekawych informacji na temat emocji, a w szczególności o smutki radości. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.
   Czytaj więcej    .. 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I DZIEŃ MUZYKI
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I DZIEŃ MUZYKIDnia 1.10.2020r. przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły swoje święto Dzień Przedszkolaka. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Muzyki. Ten dzień był dla nich naprawdę wyjątkowy. Dzieci pięknie wykonywały zadania, słuchały muzyki, miały okazję do tańca przy muzyce z różnych stron świata. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci miały wykonane zdjęcia w przepięknej ramce, którą sami zrobiły. Nie zabrakło też dyplomów i medali, które dzieci zabrały do domów. W naszym przedszkolu święto dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Dlatego właśnie Dzień Przedszkolaka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych. Myślimy powoli o kolejnym takim dniu, który już za rok…
   Czytaj więcej    .. 
DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA30.09.2020r. w naszym przedszkolu odchodziliśmy niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki. Nie zabrakło również testu sprawnościowego, który wszyscy chłopcy zdali na medal. To był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu.
   Czytaj więcej    .. 
WIZYTA W BIBLIOTECE
WIZYTA W BIBLIOTECEDnia 25.09.2020r. przedszkolaki z „Chatki Puchatka” odwiedziły bibliotekę w Radomierzycach. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Z zainteresowaniem słuchały także opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły dla pani bibliotekarki laurkę.
   Czytaj więcej    .. 
WIZYTA POLICJANTKI W PRZEDSZKOLU
WIZYTA POLICJANTKI W PRZEDSZKOLUDnia 16.09.2020r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyła do naszego przedszkola policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Na koniec Pani policjantka pozwoliła z bliska obejrzeć policyjny radiowóz. To było bardzo pouczające spotkanie.
   Czytaj więcej    .. 
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne