MALUCHY NA SPEKTALKU ''SZEWCZYK DRATEWKA''
MALUCHY NA SPEKTALKU ''SZEWCZYK DRATEWKA''Dnia 8.12.2014r. zostaliśmy zaproszeni do Lubania na spektakl o Szewczyku Dratewce w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Opowieść Janiny Porazińskiej, wzbogacona została jeszcze o szereg innych ciekawych postaci takich jak Smok Wawelski czy Król Krak, które czynią te historię bardziej interesującą.

W przepięknej inscenizacji obok aktorów pojawiły się lalki teatralne: kukły i pacynki. Mogliśmy zobaczyć jak te dwa światy współgrają ze sobą i uzupełniają się tworząc jedną wspólną całość. Usłyszeliśmy piękne piosenki a także wiele wesołych wyliczanek, które będziemy mogli później wykorzystać do wspólnej zabawy. Na przykładzie Dratewki przekonaliśmy się, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć. Do pełnego sukcesu niezbędne jest mu jednak jeszcze jedno…poczucie humoru, a tego z pewnością nie zabrakło w przedstawieniu.

„Szydło dratwa, szydło dratwa, szewska praca nie jest łatwa…”- słuchając tej przyśpiewki mogliśmy odnieść wrażenie, że bycie szewcem to strasznie nudne zajęcie. Jednak z pewnością nie dotyczy to naszego Dratewki, który nie tylko robi niezwykłe buty, ale ma też szczęście znaleźć się zawsze tam gdzie dzieje się coś niesamowitego.

Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne