AKTORZY TEATRU ''W DRODZE'' ODWIEDZILI NASZE PRZEDSZKOLE
AKTORZY TEATRU ''W DRODZE'' ODWIEDZILI NASZE PRZEDSZKOLEDnia 10.12.2014r. już po raz kolejny w naszym przedszkolu odwiedzili nas aktorzy Teatru „W drodze”, aby zaprezentować nam w innej odsłonie przepiękne baśnie: „Choinka” i „Księżniczka na ziarnku grochu” H.Ch. Andersena

„Choinka” to piękna baśń, która uzmysławia nam, jak wiele rzeczy, które chcielibyśmy dzieciom przekazać, będą musiały po prostu same się nauczyć. Przede wszystkim utwierdza nas w przekonaniu, że najlepszy nauczyciel to ten, który nie przekazuje po prostu wiedzy, ale buduje możliwości i uczy samodzielności w jej zdobywaniu.

„Księżniczka na ziarnku grochu” to opowieść o pewnym księciu, który poszukiwał po świecie prawdziwej księżniczki, z którą chciałby się ożenić. Pewnego dnia do drzwi księcia przyszła księżniczka. Matka księcia stwierdziła, że może udowodnić czy jest to prawdziwa księżniczka. Księżniczka spała na dwudziestu materacach i dwudziestu pierzynach, pod którymi było ziarenko grochu. Następnego dnia księżniczka skarżyła się, że przez całą noc nie mogła zmrużyć oczu, gdyż ciągle coś ją uwierało. Królowa stwierdziła więc, że jest to prawdziwa księżniczka i książę pojął ją za żonę.

Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne