PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU
PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU
Przedszkolaki na spektaklu "Jak Rumcajs Cypiska uratował"


Dnia 20 marca 2015 r. Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał nam jedną z bajek dzieciństwa Naszych rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.

„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” - w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Jej autorem jest Vaclav Ćtvrtek, czeski pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci. Dzieciństwo spędził w Jiczynie, gdzie później osadził swojego najbardziej znanego bohatera, rozbójnika Rumcajsa.
Cóż stoi za fenomenem tej prostej opowieści? Z pewnością odpowiedzi jest kilka.

Na pewno wspaniały humor, często niemal surrealistyczny, barwne, nierzadko baśniowe, postacie (rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta) zaludniające to bajkowe uniwersum , a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

Czy Hanka zobaczyła jeszcze kiedyś swojego ukochanego synka?
Czy Rumcajs odkrył tajemnicę porwania?
Czy zawsze to, co wydaje nam się brzydkie, musi być złe, a to, co bywa piękne, jest naprawdę szlachetne?
Czy można bezkarnie sprzeciwić się Naturze?
„Jak Rumcajs Cypiska uratował”, to przepiękny, barwny spektakl dla najmłodszych, rozśpiewany i roztańczony, w którym znaleźliśmy odpowiedzi na wszystkie te pytania.Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne