WYCIECZKA DO GRODU ŚREDNIOWIECZNEGO
WYCIECZKA DO GRODU ŚREDNIOWIECZNEGODnia 14 kwietnia w ramach zajęć edukacyjno-wychowawczych wybraliśmy się do Średniowiecznego Grodu do Brzeźnika.
Z ogromnym zaciekawieniem zwiedzaliśmy z Panią przewodniczką średniowieczny gród (m. in. wieże strażnicze, chatę kowala, rybaka, tkaczki, zielarki, myśliwego, garncarza, rolnika, świątynie, chatę wojów, rekonstrukcję stosu pogrzebowego, dyby).

Chłopcy z entuzjazmem przebierali się w rycerskie stroje, poznawali ich nazwy i sposób w jaki zostały wykonane. Dziewczynki z zapartym tchem podziwiały pięknie wykonane stroje średniowiecznych panien. Po ciekawych zajęciach gospodarz grodu Jar zaprosił wszystkich do pieczenia kiełbasek. Po wspólnym posiłku nadszedł czas na gry i zabawy ruchowe przy udziale animatorów w strojach historycznych. Radości nie było końca...

Nie było wygranych i przegranych, bowiem ważna była dobra zabawa. Bardzo dziękujemy za przekazanie wiedzy o przeszłości, w tak atrakcyjny sposób. Bezpośredni kontakt z eksponatami i zabytkowa sceneria pozwoliły nam wszystkim na podróż w przeszłość.
Wycieczka finansowana była ze środków UE w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie...".


Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne