WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIA
WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIADnia 5 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły przychodnię lekarską w Radomierzycach. Wizyta u lekarza i pielęgniarki była zarówno dobrą zabawą, jak i formą nauki.

Podczas wizyty u Pani doktor dzieci zapoznały się z pracą lekarza rodzinnego. Pani doktor zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania się, zwróciła uwagę jakich produktów nie należy spożywać dzieciom, a jakie są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Mówiła również o tym, jak planować dzień, aby był czas na zabawę, naukę i wypoczynek.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop oraz zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym.

O swojej pracy zawodowej opowiedziała przedszkolakom również Pani pielęgniarka. Dzieci zwiedziły: gabinet zabiegowy, punkt szczepień oraz zapoznały się ze sprzętem medycznym. Pani pielęgniarka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych gości. Dzieci poznały w jaki sposób mierzymy ciśnienie, pobieramy krew i do czego służy elektrokardiogram (EKG).
Na zakończenie spotkania, dzieci wręczyły Paniom wykonane przez siebie laurki.

Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne