DZIECIAKI SADZENIAKI
DZIECIAKI SADZENIAKIDnia 27.04.2016r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły sklep Leroy Merlin w Zgorzelcu gdzie uczestniczyły w warsztatach „Dzieciaki sadzeniaki”.
Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Dzieci na spotkaniu dowiedziały się między innymi o tym, że rośliny dostarczają nam tlenu niezbędnego do życia, oczyszczają powietrze. Tereny zielone to miejsce zabaw, wypoczynku i umożliwiają uprawianie sportów.
Na spotkaniu dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące przyrody między innymi takie że: najmniejsza roślina kwiatowa na świecie to Wolffia Angusta z Australii, największe nasiono na świecie wykształca bardzo rzadki gatunek Palmy Lodoicja Seszelska. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki sięgnęły po rękawiczki, doniczki, kolorowe kwiaty i zabrały za przesadzanie kwiatków. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to była ogromna frajda dla wszystkich dzieci. Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny każdy z uczestników otrzymał dyplom Leroy Merlin i mógł zabrać ze sobą swojego kwiatka. To była niezwykle pouczająca wycieczka.

>>>> GALERIA Z WARSZTATÓW <<<<
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne