PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU ''JAŚ I MAŁGOSIA''
PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU ''JAŚ I MAŁGOSIA''Dnia 04.10.2016r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Lubania na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Sceniczna adaptacja ,,Jasia i Małgosi” według Jakuba i Wilhelma Grimmów nie traci nic z tajemniczego charakteru i napięcia fabuły pierwowzoru. Spotkanie z głównymi bohaterami i dziś jest drogowskazem w edukacji każdego przedszkolaka.
A było to tak…
Na skraju lasu, w ubogiej chatce mieszka drwal ze swoimi dziećmi i ich macochą. Pewnego dnia zła macocha wpada na pomysł, aby pozbyć się dzieci. Przy kolejnej próbie podstępnej wycieczki po grzyby macocha pozostawia Jasia i Małgosię samych w lesie. Zdane tylko na siebie dzieci, szukając drogi powrotnej do domu, odkrywają zbudowaną z pierników chatkę. Zgłodniałe zbliżają się do drzwi, w których nagle pojawia się staruszka. Jak się okaże-to zła czarownica, która podstępem zwabia gości, tuczy ich, szykując im nieuchronny koniec. Czy naszym bohaterom uda się pokonać wszystkie czyhające na ich drodze zagrożenia? Czy kiedykolwiek ujrzą jeszcze swego ojca? Czy dobro zwycięży ze złem?
Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały że czas spędzony z bohaterami teatralnej opowieści nie był czasem straconym. To była niepowtarzalna okazja do wywołania wszelkich możliwych emocji.










Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne