WIZYTA GÓRNIKÓW W PRZEDSZKOLU
W dniu 01.12.2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie z górnikami Kopalni Węgla Brunatnego „Turów”. Górnicy ubrani byli w piękny, galowy mundur, na ich czapkach, które poprawnie nazywają się czako lśniły białe i czarne pióropusze z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasi goście opowiedzieli legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze” , „Legenda o Skarbku”. Wytłumaczyli również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel, a także jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni.
Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia, kiedy jadą do kopalni. Dzieci dzięki takiemu spotkaniu nie tylko pogłębiły wiedzę, ale też nauczyły się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.
Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

ZDJĘCIA WKRÓTCE! :)
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. angielski J.Angielski
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne