WIZYTA W BIBLIOTECE
Z okazji Światowego Dnia Misia dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami udały się do Biblioteki w Radomierzycach, bowiem to właśnie tam czekały na maluchów różne atrakcje. Pani bibliotekarka najpierw przeczytała dzieciom historię dotyczącą tego święta, a następnie bajkę o misiu. Nie lada niespodzianką były misiowe ciasteczka, które dzieci samodzielnie dekorowały, a później smacznie zjadły. Zapoznały się również z zasadami wypożyczania książek i księgozbiorem dziecięcej literatury.
   Czytaj więcej    .. 
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
Magia i czary, czyli przedszkolne Andrzejki…

Dnia 25.11.2016r. był dla wszystkich naszych przedszkolaków bardzo wyjątkowy. W tym właśnie dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w przedszkolnych Andrzejkach. Do przedszkola na miotłach przyleciały dwie wróżki, które oprócz wróżenia miały dla dzieci specjalne zadania. Przedszkolaki wykonały zadania bardzo ochoczo i z wielkim entuzjazmem. Dzieci dowiedziały się dzięki wróżbą kim będą w przyszłości, jak będzie miał na imię ich przyszły mąż lub żona, co oznacza ich ulubiony kolor. Nie zabrakło też lania wosku. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Radości nie było końca.
   Czytaj więcej    .. 
BĄDŹ BEZPIECZNY - WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU
BĄDŹ BEZPIECZNY - WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLUDnia 13 października nasze przedszkole odwiedziła asp. szt. Ewa Wojteczek z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Dzieci z wielką radością przyjęły gościa. Pani policjant przypomniała maluchom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, odpowiedniego zachowania na drodze, a także zasady bezpiecznego przewozu dzieci w samochodzie. Na koniec nasz gość opowiedział o zawodzie policjanta. To była niezwykle pouczająca lekcja, którą dzieci zapamiętają na długo.
   Czytaj więcej    .. 
PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU ''JAŚ I MAŁGOSIA''
PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU ''JAŚ I MAŁGOSIA''Dnia 04.10.2016r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Lubania na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Sceniczna adaptacja ,,Jasia i Małgosi” według Jakuba i Wilhelma Grimmów nie traci nic z tajemniczego charakteru i napięcia fabuły pierwowzoru. Spotkanie z głównymi bohaterami i dziś jest drogowskazem w edukacji każdego przedszkolaka.
A było to tak…   Czytaj więcej    .. 
KONCERT W NASZYM PRZEDSZKOLU
KONCERT W NASZYM PRZEDSZKOLU26 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w pięknym koncercie -zorganizowanym przez rodziców jednego z naszych maluchów.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele na temat instrumentów i sposobów powstawania dźwięków. Pani Ania i Pan Mateusz bowiem, nie tylko posiadają dużą wiedzę z dziedziny muzyki, są także utalentowani i obdarzeni pięknymi głosami, co zaprezentowali podczas wspólnego koncertu.   Czytaj więcej    .. 
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. niemiecki J.Niemiecki
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne