KONKURS NA NAPISANIE BAJKI
REGULAMIN KONKURSU ->
ODWIEDZILIŚMY FABRYKĘ CZEKOLADY
ODWIEDZILIŚMY FABRYKĘ CZEKOLADYDnia 23 maja 2015r. nasze przedszkolaki odwiedziły niezwykłą Fabrykę Czekolady (Confiserie Felicitas) w miejscowości Hornow w Niemczech.
Dzieci miały okazję obejrzeć wspaniały film o powstaniu fabryki oraz ręczne zdobienie czekoladowych pralinek. Maluchy uczestniczyły także w warsztatach zdobienia czekolady, którą mogły zabrać ze sobą. Podczas wykonywanych własnoręcznie prac, dzieci miały możliwość degustacji ciepłej płynnej czekolady do picia, która była wyśmienita.
   Czytaj więcej    .. 
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLUCoroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty miało miejsce w naszym przedszkolu w piątek 29 maja 2015r. Dzieci śpiewały swoim rodzicom piękne i wzruszające piosenki oraz recytowały wierszyki. Po występie wszyscy obejrzeliśmy film, w którym głównymi bohaterami byli rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia w naszym przedszkolu nie brakowało. Każdy rodzic miał za zadanie narysować portret swojego dziecka.
   Czytaj więcej    .. 
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMIDnia 7 maja 2015r. dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomierzycach.
Celem spotkania było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażaka, przebywanie w wozie strażackim oraz próba gaszenia "fikcyjnego" pożaru. Odważni mogli wspiąć się na rurę, po której strażacy zjeżdżają, kiedy wzywa ich alarm.   Czytaj więcej    .. 
WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIA
WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIADnia 5 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły przychodnię lekarską w Radomierzycach. Wizyta u lekarza i pielęgniarki była zarówno dobrą zabawą, jak i formą nauki.

Podczas wizyty u Pani doktor dzieci zapoznały się z pracą lekarza rodzinnego. Pani doktor zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania się, zwróciła uwagę jakich produktów nie należy spożywać dzieciom, a jakie są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Mówiła również o tym, jak planować dzień, aby był czas na zabawę, naukę i wypoczynek.


   Czytaj więcej    .. 
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. niemiecki J.Niemiecki
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne