TRWA REKRUTACJA!
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
PRZERWA ŚWIĄTECZNAInformujemy, że w dniach od 23 grudnia 2016r. do 8 stycznia 2017r. (przerwa świąteczna) przedszkole będzie nieczynne.

PRZEDŚWIĄTECZNY KONCERT
PRZEDŚWIĄTECZNY KONCERTWczoraj (12 grudnia) w naszym przedszkolu odbył się niezwykły koncert muzyczny, zorganizowany przez P. Anię Renke i P. Mateusza Buczka. Goście grali i śpiewali najpopularniejsze piosenki dziecięce. Zagrali również piosenkę o Mikołaju, którą aktualnie śpiewamy w przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję posłuchać różnych. Pan Mateusz swoją pasją do muzyki zaraził nasze dzieci, gdyż niemal wszystkie chciały grać na instrumentach muzycznych, i wychodziło im to naprawdę nieźle. Grały na gitarze i na perkusji, a to nie takie proste! Braw i bisów nie było końca. To było bardzo pouczające i pełne radości spotkanie.
   Czytaj więcej    .. 
WIZYTA W TEATRZE I SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
WIZYTA W TEATRZE I SPOTKANIE Z MIKOŁAJEMW czwartek (8 grudnia) dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Lubania na spotkanie z Mikołajem i spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Na początku na scenie pojawił się Mikołaj z dobrymi życzeniami. Mikołaj także wprowadził dzieci w magiczny nastrój. Później na scenie pojawili się aktorzy i zaczęło się przedstawienie pt: „ Lokomotywa Pana Tuwima”. W bajkowy sposób aktorzy przedstawili najpopularniejsze wiersze Tuwima np. „Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia”, „Abecadło” no i oczywiście „Lokomotywa”. To było niezwykle emocjonujące przeżycie.
   Czytaj więcej    .. 
WIZYTA GÓRNIKÓW W PRZEDSZKOLU
W dniu 01.12.2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie z górnikami Kopalni Węgla Brunatnego „Turów”. Górnicy ubrani byli w piękny, galowy mundur, na ich czapkach, które poprawnie nazywają się czako lśniły białe i czarne pióropusze z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasi goście opowiedzieli legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze” , „Legenda o Skarbku”. Wytłumaczyli również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel, a także jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni.
   Czytaj więcej    .. 
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. niemiecki J.Niemiecki
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne