WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW NA CMENTARZU
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW NA CMENTARZUW dniu 31 października tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki odwiedziły cmentarz. Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli. Dzień Wszystkich Świętych to czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zapaliły znicze na miejscach pamięci i pomodliły się za zmarłych. Nie zapomnieliśmy także o zapaleniu znicza pod Krzyżem przy naszym kościele.


   Czytaj więcej    .. 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA
"Idzie sobie przedszkolaczek,
Śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest pasowania"


I stało się !!! Dzieci z naszego przedszkola zostały prawdziwymi przedszkolakami i starszakami. Na dzień Pasowanie dzieci wspólnie ze swoimi paniami zaprosiły rodziców, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Dla niektórych był to pierwszy występ przed publicznością.
   Czytaj więcej    .. 
KONCERT
KONCERTDnia 28.10.2013r zostaliśmy zaproszeni na audycję umuzykalniania do zaprzyjaźnionego przedszkola "Krasnoludki" w Jędrzychowicach.

Wybraliśmy się w muzyczną podróż po świecie z muzyką. Poznaliśmy nowe instrumenty muzyczne: melodykę oraz akordeon, czyli dwa odcienie dynamiczne dźwięków o zróżnicowanej głośności forte- głośno i piano- cicho oraz tonację molową i durową. Z zaciekawieniem wsłuchiwaliśmy się w muzykę klasyczną graną na żywo przez muzyków.
   Czytaj więcej    .. 
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
URODZINY KUBUSIA PUCHATKAW dniu 21.10.2013r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. W tym dniu Kubuś przesłał nam list, w którym opowiedział o sobie i o swoich przyjaciołach. Czy wiedzieliście, że Kubuś pochodzi z Anglii i zajada się miodkiem? My także go spróbowaliśmy był pyszniutki i taki słodziutki...
   Czytaj więcej    .. 
WYCIECZKA DO LASU - 08.10.2013
WYCIECZKA DO LASU - 08.10.2013Tego dnia pogoda była piękna, więc wyruszyliśmy na wycieczkę do lasu. Podczas wyprawy obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Obserwowaliśmy las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.
   Czytaj więcej    .. 
Facebook


Zajęcia dodatkowe
j. niemiecki J.Niemiecki
kolo odkrywcy Koło Małego Odkrywcy
rytmika i logopedia Rytmika i zajęcia logopedyczne
sportowe i plastyczne Zajęcia sportowe i plastyczne